• Min.
 • Max.
 • Salı
 • Parçalı Bulutlu
 • 5 °C
 • 10 °C
 • Çarşamba
 • Güneşli
 • 5 °C
 • 10 °C
 • Perşembe
 • Yağmurlu
 • 5 °C
 • 10 °C

Burs Olanakları

Türkiye'de burs olanakları, devlet, vakıf ve özel kurumlar tarafından sağlanmaktadır. Bunlar ile ilgili detaylı bilgileri şu şekildedir.

Devlet Burs Olanakları:

1) Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu

Ekim ayının son haftası ile Kasım ayının başında başvurulabilinir. Açık öğretim fakültesi öğrencileri dahil bu bursa tüm üniversite öğrencileri başvurabilir. Başvuru formları, Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (YKYK) bağlı bölge ya da yurt müdürlüklerinden alınabilinir.

Web Adresi: www.basbakanlik.gov.tr Tel: (0-312) 419 13 93 - 419 13 94  

2) Çalışma ve Sos. Güvenlik Bakanlığı Erğ. Köm. Hav. Aml. Br. ve Yrd. San.

Yardım için sandık başkanlığına dilekçeyle başvurmak gerekmektedir. Karşılıksız öğrenim yardımı yapılmaktadır.

Tel: (0-372) 251 10 06  

3) Milli Eğitim Bakanlığı

Bakanlık, yükseköğretim kurumlarının öğretmen yetiştiren bölümlerinde okuyan öğrencilere burs desteği sağlamaktadır. Hangi bölümden kaç öğrenciye ne kadar burs verileceği her öğrenim yılı başında belirlenmektedir. MEB'in bursları, mecburi hizmet karşılığında verilmekte olunup, burslu öğrenci mezun olduğunda öğretmen olarak doğrudan göreve alınmaktadır.  Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada üniversitelerin eğitim fakültelerinde okuyan öğrenciler için verilen bursun bu yıl da devam edeceğini bildirmişti.  Ancak bakanlığın sitesinde burs başvurularıyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Bakanlığın önümüzdeki günlerde www.meb.gov.tr adresinden burslarla ilgili gerekli açıklamayı yapması bekleniyor.

Tel: (0-312) 425 53 30  

 

 

 

4) TÜBİTAK

Yerleştirildiği bölümün gerektirdiği puan türü esas olmak üzere matematik ve fen ağırlıklı puana göre yapılan sıralamada ilk 1000 öğrenci arasına girenlerden, temel bilimler bölümlerine (matematik, fizik, kimya, biyoloji, moleküler biyoloji ve genetik) kayıt yaptıran T.C. vatandaşı öğrencilere karşılıksız ve sınavsız burs verilmektedir. Ancak, Kredi ve Yurtlar Kurumu dışında herhangi bir yerden burs alanlara aylık burs ödemesi yapılmaz. Yalnız, yılda iki kez (Kasım ve Mart aylarında) birer aylık burs tutarında kitap desteği sağlanmaktadır. Başvuru tarihleri üniversite sınav sonuçlarının ardından ilan edilmektedir.

Web Adresi: http://www.tubitak.gov.tr/home.do?ot=1&sid=455&pid=453 Tel: (0-312) 468 53 00

5) Türk Dil Kurumu

ÖSS sınavında sözel puan sıralamasında ilk 2000'e giren ve Türk dili ve edebiyatı veya çağdaş Türk lehçeleri ve edebiyatları bölümlerinden birini seçen öğrencilerin 15'ine verilmektedir. Bu yıl burslarla ilgili bir açıklama yapılmazken, kurumun önümüzdeki günlerde kendi web sitesinden açıklama yapması bekleniyor.

Web Adresi: www.tdk.gov.tr Tel: (0-312) 467 73 50  

6) Türk Silahlı Kuvvetleri

TSK Personel Kanunu gereklerine göre verilen burstan subay olarak yetiştirilmek üzere fakülte ve yüksek okulda okuyan öğrencilere askeri öğrenci statüsünde yararlandırılmaktadır.

Web Adresi: www.tsk.mil.tr Tel: (0-312) 417 61 00  

7) Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu

Yurtiçinde tüm üniversitelerde ve yüksek okullarda okuyan öğrencilere öğrenim kredisi ve katkı (harç) kredisi adı altında borç olarak verilmektedir.

Web Adresi: www.kyk.gov.trTel: (0-312) 431 11 00 

Vakıf ve Özel Kuruluşların Burs Olanakları:


1)HACI ÖMER SABANCI VAKFI

31 yıldır 24 bini aşkın öğrenciye burs veren vakıf, her yıl bir taban puan belirliyor. Bu yılın puanları henüz belirlenmemiş ama vakfın amacı hem başarılı hem dar gelirli öğrencilerin yüzünü güldürmek... Burs başvuruları 15 Eylül ile 15 Ekim arasında yapılıyor. Kasım ayı sonunda kazananların isimleri açıklanıyor. Vakıf, bursu, yükseköğrenim süresince her yıl 9 aylık bir süre için ve geri ödeme yükümlülüğü ile veriyor. Geri ödeme ise, okulunu bitirip, bir işe giren öğrenciden tam bir yıl sonra 24 ay taksitli olarak alınıyor.

Tel: (0322) 385 89 01

2)TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI

Toplum Gönüllüleri Vakfı Gençlik Bursu, Öğretmen Çocuğu Bursu, Samsung Kore Gazileri Eğitim Bursu adı altında burslar veriyor. Geri ödemesi yok.

Tel: (0216) 321 89 88

3)İSTANBUL SANAYİ ODASI VAKFI

Eylül’de başvurular alınıyor. Karşılıksız olarak veriliyor. Dilekçe ile başvuru yapılıyor, uygun adaya burs veriliyor.

Tel: (0212) 293 54 18

4)İSTANBUL TİCARET ODASI 

İTO, İstanbul il sınırları içerisindeki devlet üniversitelerinin ekonomi ile ilgili bölümlerinde okuyan öğrencilere burs veriyor. Burs alabilmek için çeşitli yaş sınırları aranıyor. Öğrencinin başka bir yerden burs almaması koşulu da var. Geri ödemesi yok. Ara sınıf ise alt sınıftan dersinin olmaması gerekiyor. Özel üniversite ve ikinci öğretimde okuyan öğrencilerin başvuruları kabul edilmiyor. Her yıl 1-31 Ekim tarihleri arasında başvuru yapılabiliyor.

Tel: (0212) 455 60 52

5) İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ

İstanbul Ticaret Üniversitesi farklı kategorilerde burs imkanı sunuyor. LYS bursunda İlk 5000’e giren öğrencilere 2500 TL’ye kadar burs veriyor. Üstün başarı bursu da not ortalaması 3.50 ve üzerinde olan öğrencilere veriliyor. Ayrıca ‘Destek Bursu’, ‘Lisansüstü Öğretim Bursu’ ve ‘Spor Bursu’ adı altında çeşitli burslar veriliyor.

Tel: (0212) 511 41 50  

6) 21. YÜZYIL Eğitim ve Kültür Vakfı (YEKÜV)

BURS PROGRAMI

Kimler Burs Alabilir?

Amacı ülke çocuklarının, gençlerinin ve tüm insanlarımızın eğitsel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak olan YEKÜV, başarılı fakat eğitimlerini sürdürürken zorlanan ve her yıl belirlenen şartları taşıyan öğrencilere burs imkanı sunuyor.

Burslarda Öncelik;

Bursiyerler için öncelik sıralamasında; ailenin kırsal kesimde ikameti ve İstanbul’da bir üniversiteyi kazanmış olması, okuyan kardeş sayısı, kız çocukları, anne ve babadan birinin veya ikisinin hayatta olmaması, çocuğun parçalanmış aileden olması, öğrencinin özel yeteneğe ve uğraşa sahip olması, Vakfın, eğitim kültür ve sosyal etkinliklerinde yer alma çabasını göstermesi, gönüllülük hizmetine talip olması önem taşıyor.

Bursiyerlere Sağlanan İmkanlar;

Yeküv, bursiyerlerine sağladığı eğitim katkısı yanında, kişisel gelişim imkanı sunacak projelerle destek sağlayarak, bursiyerlerle parasal katkıyı aşan bir iletişimi hedefliyor. Bu amaçla;

Her ay 20 yıldır sürdürülen ve bursiyerleri uzmanlarla buluşturan eğitim ve kültür toplantıları,

NLP seminerleri,

Bilgisayar kursları,

Başarıyı ve araştırmayı teşvik ödülleri,

Destek dersleri Konser,

tiyatro v.b. kültür-sanat etkinliklerine katılım imkanı,

Sağlık hizmetleri,

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri,

Staj programları,

gençlik zirveleri,

liderlik ve kariyer günleri,

Piknikler, 

kutlamalar, 

yemekler,

giyim desteği ve ayni katkılar,

kültür gezileri,

yurttaşlık eğitimleri,

çocuk hakları sözleşmesi bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Bursun Süresi;

Bursa hak kazanan öğrenciler, başarılı oldukları ve bunu her eğitim dönemi başında belgeledikleri takdirde mezun olana dek bursları devam ediyor. Başarısız olan, mezun olan, evraklarını zamanında getirmeyen, Vakıf etkinliklerine gerekli katılımı sağlamayan öğrencilerin bursları sona eriyor.

Burs Miktarı;

Burs miktarları, her eğitim döneminde yönetim kurulunca belirleniyor. Burslar karşılıksız olarak programlanıyor. Ancak öğrencilerden eğitsel, sosyal ve kültürel projelere katılmaları, öğrenci ve mezunların, toplumsal dayanışmaya katkı amacıyla gönüllülük bilincine sahip olmaları bekleniyor. Burs başvuruları 16-22 Eylül tarihinde yapılacaktır.

Tel: 444 28 39

7) 21. YÜZYIL ANADOLU VAKFI

MAHMUTBEY 21.Yüzyıl Anadolu Vakfı Mahmutbey Yolu Cad. No: 53 Şirinevler

Tel: (212) 6543769

 8) A. R. ÇARMIKLI EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

R. Çarmıklı Eğitim Ve Kültür Vakfı Cumhuriyet Cad. Seyhan apt.No:12/5 Elmadağ

Tel: 212 240 54 09

9) ABDÜLKADİR ERİS EĞİTİM VAKFI

Adres: Abdülkadir Eriş Eğitim Ve Sos.Y Vakfı Cumhuriyet cad. No:27 K:4 Taksim

10) ABDURRAHMAN BİLİMLİ KÜLTÜRTÜR SA. SOS. VAKFI

Abdurrahman Bilimli Eğitim Kültürtür. Sağ. Sos. H Vakfı Davutpaşa cad. Yıldız sok. No: 3 Topkapı

11) ADEM ÇELİK BEYKENT VAKFI

Adem Çelik Beykent Eğitim Vakfı Gürpınar E-5 ayrımı Beylikdüzü

Tel: 212 872 11 25

12) AKKANAT EĞİTİM VE SAĞLIK VAKFI BURSU

Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Bursu Merkezi İstanbulda bulunan Akkanat Eğitim ve Sağlık vakfı her yıl yüzlerce üniversite öğrencisine burs veriyor.

İşte Akkanat Eğitim ve Sağlık Vakfı Bursu detayları:

1) Başvurular Eylül ayında yapılmaktadır.

2) Sadece üniversite öğrencileri burstan yararlanmaktadır.

3) Burs verilecek kişilerden başka hiç bir kurumdan burs almama koşulu aranmaktadır.

4) Burs başvurusu şahsen vakıfa yapılmaktadır. Vakıftan temin edilecek form doldurulup değerlendirildikten sonra gerekli evraklar sizden istenecektir.

Telefon : 0 212 622 41 00

13) ALARKO EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

BURSLAR,

Vakfın kuruluş statüsü ve Mütevelli Heyet kararı ile 3 kategoride verilmektedir.

Bunlar;

1- Üniversite Bursları,

2- Endüstri Meslek Lisesi ve Teknik Lise Bursları,

3- Alarko Mensubu Çocukları Burslarıdır.

Tel: (0212) 310 33 00

14) ANTALYA ÇAĞDAŞ EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

 MİLLİ EGEMENLİK CAD. KENT İŞ MERKEZİ NO: 24/43

ANTALYA : 0242 247 21 89   MERKEZ : 0242 247 62 18

15) ASIM KOCABIYIK KÜLTÜR EĞİTİM VAKFI

İl: İstanbul Telefon: (212) 251 34 10 Email: info@akkev.org.tr Adres: Meclisi Mebusan Cad. No:103 Salıpazarı / İstanbul Tür: Özel

16) BAHÇEŞEHİR UĞUR EĞİTİM VAKFI

Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı İl: Istanbul Telefon: (212) 236 50 90 Email: nozdemir@bahcesehir.edu.tr Adres: Bahçeşehir Koleji Bahçesehir / Istanbul Tür: Özel

17) ÇAĞDAŞ EĞİTİM DERNEĞİ BURS BAŞVURUSU

Başvurular (0212) 361 10 85 nolu vakıf faksına dilekçe yolu ile yapılmaktadır. Dilekçede;  öğrencinin,  eğitim durumu,  başarısı, aile, ekonomik ve ihtiyaç durumu belirtilmelidir. "Ayrıntılı özgeçmiş"

Başvuru dilekçeleri değerlendirilmesi sonucunda yapılacak mülakatlara çağrı için öğrenciler ÇEV tarafından ilettikleri numaralarından aranacaktır.

2011-2012 başvurularımız dolmuştur.

Mülakat sonrası kazanan öğrencilerden istenen belgeler:

• Öğrenci Belgesi

• Üniversite sınavı kazandı belgesi fotokopisi

• Kimlik fotokopisi

• Adli Sicil Belgesi

• 3 adet fotoğraf

• Anne ve Babaya ait gelir belgesi (işsiz ise belgelendirilmesi)

• Vakıbank Bankomat Hesabı

• İkametgah belgesi

Not: Sözlü görüşmeden sonra burs almaya uygun görülen öğrenciler için gerekli belgeler istenecektir.

18) DARENDELİLER EĞİTİM VAKFI

İstenilen Evraklar

1.Burs  Başvuru Formu

2.Okulu yeni kazananlar için Üniversite Yerleştirme Sınav Sonuç Belgesinin Fotokopisi

3.Ara sınıflar için not çizelgesi ve Öğrenci Belgesi,

4.Bağlı olduğu nüfus dairesince düzenlenecek olan “Aile Nüfus Bildirgesi Formu”

5.Gelir beyanı ile ilgili olarak; Anne ve/veya baba çalışıyorsa işyerinden onaylı maaş yada ücret bodrosu Anne ve/veya baba tacir, çiftçi, sanayici, serbest meslek sahibi veya esnaf ise Vergi Levhasının fotokopisi

Muhafiyete tabi meslek grupları, bu durumlarını ilgili belediyeler, meslek odaları veya vergiden muaf olduğuna dair vergi numarası ile belirtilen kartın ilgili kuruluşlarca tasdikli fotokopisi,

Emekliler için aylıklarını aldıkları Sosyal Güvenlik kurumundan onaylı maaşlarını gösterir belge,

Baba çalışmıyor ve/veya anne ev hanımı ise Emekli Sandığı Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) ve Bağ-Kur’a bağlı olmadıklarını gösterir kurumca onaylı belgeler.

6.Öğrencinin oturduğu ev kira ise kira kontratı, lojman ise lojman belgesi

7.Okuyan kardeş varsa okudukları okullardan alacakları öğrenci belgeleri

8.Bursa başvuran öğrencinin ailesinin ikametgah ettiği yeri gösteren anne veya baba adına düzenlenmiş ikametgah belgesi

9.Forma yapıştırılmak üzere 1 adet vesikalık fotoğraf

10.Nüfus cüzdan fotokopisi

Tel: 0322-3596344

19) DR. ALİ MÜMTAZ GÜRSOY VAKFI

İl: Istanbul Telefon: (216) 348 75 40 Adres: Kırtasiyeci Sok. Ekşioğlu İşhanı No:11 K:2 D:48 Kadıköy / Istanbul Tür: Özel

20) ENSAR VAKFI

Ensar Vakfı BURS ÇALIŞMALARI:

Ensar Vakfı, kuruluşundan bugüne kadar çeşitli üniversitelerde okuyan öğrencilere her ay karşılıksız burs verme faaliyetini sürdüregelmiştir. Burs alacak öğrencilerin seçiminde; Başarılı olmak ve maddi imkansızlık içinde olmak gibi şartlar ön planda tutulmaktadır. 

Ayrıca Yüksek Lisans ve Doktora yapan öğrencilere de karşılıksız burs verilmektedir.

Tel: (0212) 513 03 09

21) FEVZİ AKKAYA TEMEL EĞİTİM VAKFI

Feyzi Akkaya Temel Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu, burs tahsisi öncesi her öğretim döneminde okulların yıllık kontenjanını tespit eder ve ilgili müdürlüklere bildirir.

Burs tarihleri sitede net olarak yer almamakla birlikte bursların ödeneceği tarihler belirtilmiş.

FATEV internet sitesindeki formları doldurarak okul idarelerine başvuru yapabilir.

Başvuruları takiben, vakfın Yönetim Kurulu gerekli tahkikatları yapar ve yılda 10 ay burs verilmesini karara bağlar.

Seçilen öğrencilerin burs ödemeleri, aşağıda belirtilen tarihlerde, bursiyerlerin adlarına açtıracakları banka hesabına gönderilir:

Eylül-Ekim-Kasım-Aralık-Ocak ayları için Aralık ayında Şubat-Mart-Nisan-Mayıs-Haziran ayları için Nisan ayında

Telefon: 0-216-326 70 00/326 68 01

22) FEYZİYE MEKTEPLERİ VAKFI

Feyziye Mektepleri Vakfı değişik oranlarda Ücretsiz Okuma Hakkı kazandıran üç ayrı uygulama vardır:

Özel Öğretim Kurumlarında Ücretsiz Okuyacak Öğrenciler Hakkında Yönetmelik Hükümlerine göre Vakıfça verilen Ücretsiz Okuma Hakkı,

Vakıf Yönetim Kurulu’nca belirlenen esaslara göre maddi durumu yetersiz öğrenciler ile liseye üstün başarı ile giren öğrencilere değişik oranlarda verilen Ücretsiz Okuma Hakkı,

Ulusal ve Uluslararası Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Alanında Üstün Başarı Gösteren Öğrencilere ilgili Prosedür ve Yönergelerde belirlenen esaslara göre değişik oranlarda verilecek Ücretsiz Okuma Hakkı.

Tel: (0212) 233 12 03

23) GALATASARAY EĞİTİM VAKFI

 Galatasaray Eğitim Vakfı tarafından verilen burslar:

İlköğretim bursu, Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur.

Ortaöğrenim bursları

Tam yatılı bursu, yatılı öğrenim ücreti, ders kitabı, giyecek ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur

Gündüzlü tam bursu, gündüzlü öğrenim ücreti, öğle yemeği, ders kitabı, giyecek, ulaşım ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur.

Yatılı öğrenim bursu, yatılı öğrenim ücreti ve ders kitabı bedelinden oluşur. Gündüzlü öğrenim bursu, gündüzlü öğrenim ücreti ve ders kitabı bedelinden oluşur.

Destek bursu, ders kitabı, giyecek ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince veri-len harçlıklardan oluşur.

Yükseköğrenim (lisans) bursu, Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur.

Şartlı burslar, bağışçılar tarafından, tutarı, süresi, ödeme şekli ve kullanacak öğrenci belirlenerek, şartlı olarak verilen;

Yurtdışı,

Yüksek lisans (master),

Doktora burslarından oluşur.

Öğrenimini , Vakıf bursu ile tamamlayan her öğrenci, ileride yeterli gelir düzeyine ulaştığında ( ilköğretim mezuniyetini izleyen 15., orta öğrenim mezuniyetini izleyen 10. ve yüksek öğrenim mezuniyetini izleyen 5. sene sonu) en az burs aldığı yıllar toplamı kadar, almış olduğu burs cinsinden, en az bir öğrencinin burs giderlerini karşılayarak, yetişmesinde katkıda bulunmayı bir vicdan borcu olarak kabul eder.

Dr.Ziya Gün İst.Üni.Yardım Vakfı

Dr. Ziya Gün İstanbul Üniveristesi Yardım Vakfı bursu için http://ziyagunvakfi.org.tr/burs-bavurusu.html linkten ulaşabilirsiniz.

 24) İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BURSU

İTÜ Rektörlüğü Burslar ve Yurtlar Koordinatörlüğü Tel: 0212 285 70 58 http://yurtburs.itu.edu.tr

25) İZZET BAYSAL VAKFI İZZET BAYSAL

VAKFINDAN BURS ALABİLME ŞARTLARI

1. Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nin dört yıllık bölümlerine en yüksek puanla birinci sırada kayıt yaptıran birinci öğretim lisans öğrencilerine vakfımız tarafından burs verilmektedir.

2. Bölüm birincilerinden sonra gelen en yüksek puanlı Bolulu bir öğrenciye daha vakfımız burs vermektedir. Bu öğrencilerin, Bolu Merkez İlçe veya diğer İlçe ve köylerinde doğup, buraların nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

BUNUN DIŞINDA BURS VERİLMEMEKTEDİR.

0374 253 45 70 (Şube-Burslar)

26) KİBAR EĞİTİM ve SOSYAL YARDIM VAKFI

İlk, orta, yüksek ve lisansüstü eğitim düzeylerinde okuyan, araştırma ve inceleme yapan yetenekli, maddi olanaktan yoksun çocuklara ve gençlere, burs veriyor. Vakıf toplamda 60 öğrenciye burs veriyor. Vakfın verdiği burslarla ilgili detaylı bilgiye  www.kibarholding.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

27) RUMELİ EĞİTİM VAKFI

Burs kategorileri

- Üstün Başarı Bursları

- Yüksek Öğrenim Bursları

- Yüksek Lisans Bursları

- Doktora Bursları

Başta Rumeli kökenli ve şehit ailelerinin orta dereceli okullardan mezun olup maddi yetersizliklerden dolayı üniversite veya yüksek okullarda okuma olanağından mahrum kalan öğrencilerin her türlü eğitim, öğretim ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için burs veriliyor.

Burs Şartları

Rumeli Eğitim Vakfı burslarından sadece Rumeli kökenli ve şehit ailelerin çocukları faydalanabilir. Burs imkanlarından yararlanabilmeniz için herhangi bir resmi veya özel kuruluştan burs veya kredi almamanız gerekmektedir.

Rumeli Eğitim Vakfı internet adresi: www.rumeliegitimvakfi.org

28) TADEV 

 TADEV üniversite öğrencilerine 1995 yılından itibaren karşılıksız burs vermek üzere çalışmalar yapmaktadır. (232) 239 55 11 telefon numarasıdnan ayrıntılı bilgiyi öğrenebilirsiniz.

29) YUMLU EĞİTİM KÜLTÜR ve BİLİM ARAŞTIRMA VAKFI

Yümlü Vakfı, burs verilecek fakülte ve ilgili bölümlerini belirlerken, belli bir konuya ağırlık vermemek ve burs konularını dengeli dağıtmak amacıyla belli bir gruplama ve kontenjan ayrımı yapmaktadır.

Yurtiçi Bursları, Yurtdışı Bursları, Afetlere Özel Burslar, Engelli Bursları, Özel Burslar, Üçüncü Şahıs Bursları verilmektedir. Ayrıntılı bilgi için: http://www.yumluvakfi.org/Burs_Konulari.html

30)ÖNDER

İmam hatip lisesi öğrencileri müracaat edebiliyor.

Başvuru: www.onder.org.tr'de Türkiye'nin ilk İmam Hatip okulu olan İstanbul'un Fatih ilçesinin Çarşamba semtindeki İmam Hatip Okulu Mezunlarına hizmet veren derneğin o zamanki ismi de "İmam Hatip Okulu Mezunları Cemiyeti " idi. 1960'lı yılların sonlarında adı "İstanbul İmam Hatip Okulu Mezunları Derneği" olarak değiştirildi. 1980 İhtilali'nden sonra ise, tüzükte yapılan bir değişiklikle tüm Türkiye genelindeki İmam Hatip Liselerini çatısı altına almak arzusuyla ismindeki "İstanbul" ifadesi çıkarıldı. Kısa isim olarak da İmam kelimesinin Türkçe karşılığı olan "ÖNDER" kelimesi eklendi ve derneğin adı şimdiki söylemiyle ÖNDER İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği halini aldı.

31) ESKİŞEHİR SANAYİ ODASI

Eskişehir Sanayi Odası: Mühendislik, ekonomi, maliye, işletme ve iş idaresi bölümlerinde okuyan, birinci ve ikinci sınıf üniversite öğrencilerine veriliyor.

Telefon: 222 236 03 60

32) TÜRKİYE DİYANET VAKFI

Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı'nda çalışanların yüksek öğretim kurumlarında okuyan çocuklarına burs veriyor.

Telefon: 312 - 417 12 35

33) İSTANBUL TİCARET BORSASI VAKFI

Marmara veya İstanbul Üniversitesi ekonomi bölümünde okuyan öğrencilere karşılıksız burs veriyor.

Tel: 212 511 84 40-121

34) TÜRK DİL KURUMU

Üniversitelerin Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümlerine, Türkiye sıralamasında ilk 3000 kişi arasında olan lisans öğrencilerine burs verilecektir.

Tel: (0312) 457 52 00

35) KIZILAY GENÇLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları, sosyal himayeye muhtaç, kendi imkânları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sınıflarını geçtikleri ve herhangi bir şekilde öğrenimlerine ara vermedikleri takdirde bursları tahsil hayatları boyunca devam etmektedir.

Tel: 0312 430 23 00

36) SAĞLIK EĞİTİM VAKFI

Başvuru Ağustos-Eylül aylarında yapılıyor. Ağırlıklı olarak tıp fakültelerindeki öğrenciler tercih ediliyor ve 3'üncü sınıftan sonraki öğrencilere veriliyor. Burs alacaklar not ortalamalarına göre seçiliyor.

0212 512 18 78

37) SEMA YAZAR GENÇLİK VAKFI

Başarılı ve sosyoekonomik durumu burs almasını gerektiren üniversite öğrencilerine burs veriyor. Bursun devamı her yıl başarılı olma koşuluna bağlı. Müracaatlar ekim ayı başında sona eriyor. Başvurular vakıftan alınacak formla yapılabiliyor.

0312 440 16 16 / www.semayazar.org.tr

38) TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI

Toplum Gönüllüleri Vakfı, TC vatandaşı olan öğretmen çocuklarına (devlet ilköğretim, lise ve dengi okullarında görevli veya bu okullardan birinden emekli bir anne ve / veya babanın çocuğu olan) burs sağlamaktadır.

www.tog.org.tr / 0216 321 89 88

39) YAŞAR EĞİTİM KÜLTÜR VAKFI

Üniversitelerde, yüksek ve ortaöğretim kurumlarında okuyan yetenekli, çalışkan, başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı öğrencilere, vakfın Öğrenci Burs Yönetmeliği çerçevesinde tamamen karşılıksız burs verilmektedir. Başvurular eylül - ekim aylarında yapılır.

www.yasar.com.tr/vakif

0232 482 22 00

Aliye Şevket Pozcu Eğitim Öğrt Vakfı Paşa Limanı cad. 64/1 Kuzguncuk Üsküdar

Tel: 2164922031

Bizim Anadolu Eğitim ve Kültür Vakfı Bulgurlu Mescit Sok. No:7/1 Üsküdar

Tel: 2163489653

40) İSTANBUL TİCARET ODASI BURSLARI

a) Yükseköğrenim (lisans) bursları:

Oda'nın çalışma alanı içinde (İstanbul) bulunan devlet üniversitelerinin İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Endüstri ve İşletme Mühendisliği, Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’nda öğrenim gören yükseköğrenim (lisans) öğrencileri ile ÖSYM tarafından %100 burslu ve %100 şehit burslusu vakıf üniversitelerinin İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Endüstri ve İşletme Mühendisliği, Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’na yerleştirilen yükseköğrenim (lisans) öğrencilerine  verilir.

Ara sınıflardan başvuru yapan öğrencilerde; Öğrencinin not ortalamasının 4 üzerinden en az 2,25 veya 100 üzerinden en az 60 olması ve bir üstyıla  geçiş hakkını kazanmış olması gerekmektedir. Lisans Başvuru Formu

b) Yüksek lisans (master) bursları :

Oda’nın çalışma alanı içinde (İstanbul)  bulunan devlet üniversitelerinin İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Endüstri ve İşletme Mühendisliği, Siyasal Bilimler Fakülteleri ile dört yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulu’nda öğrenim gören yüksek lisans (master) öğrencilerine verilir.

Yüksek lisans (master) burslarında; öğrencinin lisans bitirme genel not ortalamasının 4 üzerinden en az 3 veya 100  üzerinden en az 75 olması gerekmektedir.

İkinci Öğretim başvuruları kabul edilmemektedir.

İlk başvuruda; öğrencilerin not ortalamaları esas alınmakla beraber, burs almaya hak kazanan öğrencinin bursunun, öğrenimi süresince devam etmesi için yıl sonu transkriptlerinde başarısız dersinin bulunmaması gerekmektedir.

Telefon: (0212) 455 60 00

41) ÇORLU TİCARET VE SANAYİ ODASI BURSU

Çorlu TSO Bursu İçin Aranan Şartlar:

Anne ve/veya Babanın vefat etmiş olması (öncelik),

4 yıllık üniversiteye girmeye hak kazanmış olmak/öğrencisi olmak,

Bir önceki döneme ait derslerden geçmiş olmak,

Başka bir kurumdan burs almıyor olmak,

Ailenin, Çorlu veya Çorlu’nun köylerinde ikamet ediyor olması.

Yukarıdaki şartlara uymayanların başvuruları kabul edilmeyecektir.

İstenen Evraklar:

Çorlu TSO’dan Temin edilecek Başvuru Formu,

Vukatlı Nüfus Örneği,

1 Adet Fotoğraf,

Banka Hesap Numarası,

Öğrenci Kimlik Belgesi,

Ailede çalışanlara ait Gelir Durumunu Gösterir Belge,

Transkript (Bir önceki yıla ait borçlu dersin olmaması).

Telefon: (0282) 651 10 96

 42) MEHMET ZORLU VAKIF BURSU

Mehmet Zorlu Vakfı, temel faaliyet alanı olan, eğitime destek çerçevesinde her eğitim döneminde yüzlerce öğrenciye burs vermektedir. Başarı ve ihtiyaç kriteri gözetilerek seçilen bursiyerler, Ekim-Haziran ayları arasında toplam 9 ay süreyle burs almaktadır. 

Burs Verilen Üniversiteler;

Akdeniz Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Mimarsinan Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi

Not:  Üniversite burs başvuruları ilgili üniversitelerin burs ofislerinden yapılmaktadır.

43) TUBİTAK BURSU

Türkiye’de Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Teknoloji, Tıbbi Bilimler, Tarımsal Bilimler, Sosyal Bilimler ve Beşeri Bilimlerde tezli yüksek lisans yapmakta olan öğrencilere karşılıksız burs verilecektir. Bursiyerler, koşulları sağlayan başvurular arasından, adayların lisans ağırlıklı genel not ortalamaları ve Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) puanları esas alınmak suretiyle, gerektiğinde üniversitelere ve alanlara göre dağılım da gözetilerek, TÜBİTAK-Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) Değerlendirme ve Destekleme Kurulu’nca belirlenecektir. Programa üniversitelerimizde, kamuda ya da özel sektörde çalışanlar da dâhil koşulları sağlayan tüm tezli yüksek lisans öğrencileri başvuru yapabilirler.

BAŞVURU YÖNTEMİ VE BURSİYER ADAYLARININ SEÇİMİ

Adaylar, http://www.tubitak.gov.tr/bideb adresinden başvuru dönemi içinde erişebilecekleri sayfada son başvuru tarihinde mesai saati bitimi olan 18:00’a kadar (Saat 18:00’da sistem otomatik olarak kapanır) istenen bilgileri eksiksiz olarak girip onayladıktan sonra başvuru formunun PDF çıktısını alarak imzalayacaklar ve istenildiğinde BİDEB’e ulaştırmak üzere saklayacaklardır. Başvuru sırasında yanıltıcı veya gerçeğe aykırı bilgi verenler, hukuken sorumlu olacaklardır.

44) TEKFEN VAKFI BURSU

Burslar, başarı oranı yüksek öğrencilere Yönetim Kurulunca yapılacak değerlendirmeye göre verilir. Burstan istifade edebilmek için öğrencinin okuldan, herhangi bir özel kurum ya da kuruluştan başkaca burs almamış olması şarttır. Ayrıntılı bilgi için: www.tekfenburs.org

45) CAFER SADIK ABALIOĞLU VAKFI BURSU

Detaylı bilgi için: Adres: Çamlık Cad. Apt no:9, 2. ve 3. kat Denizli, Kınıklı

Telefon: 0 258 213 43 00

IC İBRAHİÇ ÇEÇEN VAKFI BURSU

Her yıl olduğu gibi IC İBRAHİM ÇEÇEN VAKFI başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine 2011-2012 öğretim yılında da karşılıksız burs verecektir.

BURS başvuruları 30 Eylül 2011 tarihine kadar kabul edilecek olup burs başvuru formu ve istenilen belgeler  www.csavakfi.org sitesinden temin edilebilir. Başvurular sadece posta yoluyla veya elden Vakıf adresine yapılacaktır.

46) ELGİNKAN VAKFI

Ayrıntılı bilgi için: http://www.elginkanvakfi.org.tr/adaylik-ve-basvuru-sartlari.html

47) ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ VAKFI BURSU

Burs alacak öğrenciler üniversite rektörlüğü ve öğrenci işleri tarafından belirlenecek. Tel: (0362) 435 42 99 Ayrıntılı bilgi için: http://www.omuvakfi.org.tr/

48) 1884 VAKFI BURSU

1884 Vakfı burs başvuruları başlamıştır. Burs başvuru internet üzerinden form doldurularak yapılmaktadır. Vakfın burs vermenin yanında uyguladığı danışmanlık hizmetinin daha etkin olması amacı ile, sadece İstanbul’daki Devlet Üniversiteleri‘nde okuyan T.C. vatandaşı olan LİSANS öğrencilerine burs verilecektir. Başvurular 15/Eylül-15/Ekim tarihileri arasında internet kanalı ile yapılacaktır. Bu tarihten önce veya sonra başvuru kabul edilmeyecektir.

49) DADAOĞLU DERNEĞİ BURSU

Üyelerimizden en az 4 yıllık bir yüksek öğrenim okulunda eğitim gören ve maddi gereksinimi olan öğrencilere belirlenen ölçütler içinde burs vermek, Dernek hedefleri doğrultusunda, ülkemize ve ailelerine yararlı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak. BURSUN ESASLARI 1. Dernek tarafından verilen burslar karşılıksızdır. 2. Burslar her öğrenim yılı içerisinde Ekim-Mayıs dönemini kapsayacak şekilde sekiz ay boyunca ödenir. 3. Önceki yıllardan bursiyer olan öğrenciler, her öğrenim yılının başında “Burs Yenileme Formu” doldururlar ve yeniden değerlendirmeye tabi tutulurlar. Bursun devamı bu değerlendirme sonucuna bağlıdır. Bu öğrencilere, yenileme formu doldurma ve değerlendirme işlemi gerçekleşene kadar burs ödemesi yapılmaz. 4. Burs bütçesini oluşturan kalemlerde kalemlerin tutarlarında önemli bir değişiklik olduğu takdirde, akademik yıl içinde bursiyer sayısı ve burs tutarı yeniden düzenlenebilir. 5. Geç başvurularda geriye dönük ödeme yapılmaz. 6. Dernek burs bütçesi göz önüne alınarak belirlenen tutar dışında ödeme yapılmaz. 7. Bursların düzenli ödenmesinden Dernek sorumludur. BURSUN KESİLMESİ Aşağıda belirtilen koşullardan biri veya birkaçının oluştuğu durumlarda, öğrencinin bursunun kesilmesi talebini Komite, gerekçesi ile Yönetim Kurulu’na iletir. Yönetim Kurulu’nun onayıyla burs kesme işlemi gerçekleştirilir ve Dernek tarafından öğrenciye bildirilir. Bu koşullar şunlardır: 1. Başvuru sırasında gerçekdışı beyanda bulunduğunun anlaşılması 2. Yeni öğrenim yılı için Burs Yenileme Formu doldurmamış olması 3. Gelir düzeyinde bir artış olup burs ihtiyacının ortadan kalkması 4. Dernekle ilişkilerini kopartmış olması veya kendisine ulaşılamaması 5. Derneğin amacına, Cumhuriyetimizin değerlerine, Atatürk ilkelerine karşı bir hareket içinde bilinçli olarak yer alması. İSTENEN EVRAKLAR 1. Nüfus Cüzdan Fotokopisi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği 2. Fotoğraf (2 Adet) 3. Öğrenim belgesi (Yeni Kayıtlar için) 4. Transtkript Not döküm çizelgesi (Ara sınıflar için) BURS BAŞVURU FORMU http://www.dadalogludernegi.com/?Syf=5&Id=15341 Yukarıda ki adresten Başvuru Formu indirebilirsiniz

50) HÜSNÜ ÖZYEĞİN VAKFI

Adres: Hakkı Yeten Cad. No: 10/c Selenyum Plaza Kat:17 Beşiktaş/İstanbul Telefon: 0212 381 29 14 Faks: 0212 381 29 49 E-posta: info@hmov.org

51) GÜNEY EĞİTİM VAKFI BURSU

Burs Başvuruları 22 Ağustos'ta başlayıp 30 Eylül 'de son bulacaktır. KAYMAKAMLIK BURSU Üniversite okuyan ve destek almak isteyen arkadaşlara faydalı olacak bir konu olacaktır mutlaka. Kaymakamlık bursu başvuruları senede iki kez eylül ayında ve şubat ayında yapılıyor, ödemeler iki kez olarak yapılmaktadır, başvuruyu kaymakamlığa yapıyoruz. Toplamda 900 civarı bir para alıyorsunuz, (500+400 ) olarak , işte detaylı bilgi yazının devamında.. Ne yapmamız gerekiyor? - Muhtarlığımıza giderek konu ile ilgili bilgi alıyoruz. Karşılığında bize aileye ait konutta kalanlar adlı bir çıktı veriyor. - Dilekçe örneği alıyoruz. - Kimlik Fotokopisi - 1 adet resim - Paranızın yatmasını istediğiniz hesabın kart fotokopisi arkalı önlü.(öğrencinin hesabı olacak) - İBAN numaranız - Öğrenci belgesi Bunları tamamladıktan sonra, Kaymakamlığa gidip başvurumuzu yapıyoruz ve onlarda 1 adet form veriyor onuda dolduruyoruz. Not: Ailenizde ablanız abiniz kardeşiniz var ise ve üniversite okuyorsa onunla beraber ortak dilekçe ile başvurularınızı yapınız. Aksi taktirde tek başvurursanız diğer okuyana çıkmıyor. VEHBİ KOÇ BURSU Maddi gücü yetersiz ama yetenekli gençlere eğitimde fırsat eşitliği yaratmak. Vakıf bu nedenle, "okumaya hevesli gençler"i 1969 yılından bu yana verdiği eğitim burslarıyla desteklemekte ve onların topluma yararlı olmalarına imkan sağlamaktadır. Vehbi Koç Vakfı 2008 sonu itibarıyla 40 bine yakın öğrenciye burs vermiştir. Nitelikler Meslek lisesi ve üniversite ağırlıklıdır. Her Alanda Öncü... Vakıf bugüne dek kamu ve özel kuruluşlar arasında üniversite öğrencilerine en yüksek tutarda burs veren kuruluş olmuştur. Vakfın burslarından her yıl 2.000'e yakın genç yararlanmaktadır. Vehbi Koç Vakfı toplam bursiyer adedi, Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi ile, 10.000 olarak hedeflenmektedir.

52) SABANCI VAKFI

LYS'de Sabancı Vakfı tarafından belirlenen taban puanları sağlayarak yine Sabancı Vakfı tarafından burs kontenjanı tahsis edilen üniversitelere yerleştirilen başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere verilir.   Burs başvurusu yapmak isteyen öğrenciler 15 Eylül - 15 Ekim tarihleri arasında öğrenim gördükleri üniversitelerin Öğrenci İşlerine / Burs Ofisine başvuru yaparlar. Üniversite tarafından bursiyerlerin değerlendirilmesi adayların yüksek başarı ve maddi gereksinimi dikkate alınarak yapılır, seçilen bursiyerlerin isimleri Sabancı Vakfı’na bildirilir.

53) TÜRK PETROL VAKFI

 Muallim Naci Cad. No: 43 Ortaköy Mh. Beşiktaş, İstanbul,

54) TÜRKİYE MİLLİ KÜLTÜR VAKFI

TMKV yalnızca yüksek lisans ve doktora öğrencilerine burs vermektedir.  Feshane Caddesi,Kızıldeğirmen Sokak No:1 Eyüp 34060 İSTANBUL Tel : +90(212) 417 64 78 - 79 - 80 Faks :+90(212)417 61 85 e-posta : bilgi@tmkv.org.tr

 55) BİRLİK VAKFI

Yeniçeriler Cad. No: 13 Çemberlitaş Fatih / İSTANBUL Telefon :0(212) 516 41 27 0 (212) 516 41 28 Faks :0 (212) 516 41 29 E-Posta :İnfo@birlikvakfi.org.tr

56) HÜDAYİ VAKFI

Vakıf müesseselerinde kalan ihtiyaç sahibi orta öğrenim, yüksek öğrenim, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine seviyelerine göre burslar vermektedir. 80 ila 200 TL arasında değişen burs miktarları tahsil hayatında sıkıntısı olan gençlerimize küçük bir rahatlama ve imkan oluşturmaktadır. Ayrıca yurtlarda ve kurslarda bulunan öğrencilerimizin aylık maliyetleri asgari 200 - 250 TL arasındadır.

57) İLİM YAYMA CEMİYETİ

1.İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezi, 2011–2012 Eğitim döneminde de yeni bursiyerlerini yurtlarında kalan öğrenciler arasından seçecektir. 2.Geçen sene burs alan ve öğrenimi devam eden öğrencilerimiz; a-Not Durum Belgesi (Transkript) b-Öğrenci Belgesi’nin (2011-2012 dönemine ait) asıllarını 22 Ekim 2011 tarihine kadar İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezi’ne şahsen veya posta ile ulaştırmak zorundadırlar. Vaktinde tarafımıza ulaşmayan belgeler değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır. 3.Zikredilen belgelerin asılları gönderilmelidir. Fotokopi olan veya faksla gönderilen belgeler kabul edilmeyecektir. 4.Ayrıca bu belgelerle birlikte bursiyerlerimizin cep telefon numaralarını ve mail adreslerini de Genel Merkezimize bildirmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan duyuruların ulaşmaması durumunda sorumluluk kabul edilmeyecektir. 5.Bursiyerlerimizin burs devam durumları, Genel Merkezde oluşturulan komisyonun incelemesi sonucunda 21 Kasım 2011 tarihinde açıklanacaktır.

58) BEREKET VAKFI

Bereket Vakfı 2011-2012 bursu ile ilgili bir duyuru yaptı. Bu duyuruya göre; Eskiden burs alan öğrencilerin yeniden başvuru yapmasına gerek yok. Sadece Bursa yeni başvuru yapanlar gibi bu belgeleri vakfa 25 Ekim 2011 e kadar ulaştıracaklar. (Okulu İstanbul’da olanlar elden, olmayanlar ise aps veya kargo ile) 1. Bu öğretim yılında (2011–2012) öğrenci belgesi aslı, 2. Geçen yıla ait transkript belgesi. 3. Haberleşme bilgileri; (e-mail, cep tel. , veli tel., velinin ev ve iş adresi) Not: yukarıdaki belgeleri mutlaka Fakülteden onaylatın.

59) ŞAMİL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

Bahariye Cad. No: 71 Ziraat Bankası Üst Katı Yeginer Pasajı A Blok Daire: 37 Kadıköy, İstanbul,

60) KAFKAS VAKFI

Yabancı ülkelerden gelen öğrenciler için pasaport ve ikamet cüzdanı, yerli öğrenciler için nüfus cüzdanı, tamamı için öğrenci belgesi, ara sınıflarda okuyanlar için not durum belgesi (transkript) fotokopileri ve ekte sunulan başvuru formu. Ön kayıt için tüm bu belgelerin fotokopileri yeterli olup, mülakata çağrılan öğrencilerin, bu belgelerin asıllarını yanlarında getirmeleri ve yanlarında (arkalarında isimleri yazılı) 1 adet vesikalık fotoğraf bulundurmaları gerekmektedir. Burslar öncelikle vakıf misafirhanesinde kalacak öğrencilere ve sosyal bilimler alanında yüksek öğrenim görenlere verilecektir.  Değerlendirme, öğrencinin sosyo-ekonomik durumu, ailedeki birey ve öğrenci sayısı, YGS puanı, diploma veya transkript not ortalaması gibi başarı derecesi ile buna benzer kriterlere göre yapılacaktır. Müracaatların bizzat yapılması ve referans mektubu eklenmesi tavsiye edilmektedir. Başvuru adresi: Kafkas Kültür ve Eğitim Vakfı Bulgurlu, Karlıdere Cd. No: 61, Üsküdar - İSTANBUL Tel : 0 216 481 06 77 Fax : 0 212 335 72 17 E-mail : bilgi@kafkas.org.tr

61) ÇAMLICA KÜLTÜR VE YARDIM VAKFI

Kuruluş, ihtiyaç sahibi gerçek kişiler ile tüzel kişiliği haiz kurum ve kuruluşlardan gelen amaç doğrultusundaki talepler, yetkili ihtisas komitelerinde incelemeye ve değerlendirmeye alınmaktadır İnceleme sonuçları Mütevelli Heyetinin tasvibine sunularak kararlar alınmakta ve uygulama yapılmaktadır. Kuruluşundan günümüze kadar binlerce öğrenciye burs, sayısız ihtiyaç sahibi insanlarımıza sağlık, gıda, sosyal yardım, fakir öğrencilere ekstra eğitim yardımları yapılmaktadır. İletişim Bilgileri Adres:Defterdar Mahallesi Otakçılar Cad. No:80  34050 Eyüp / İstanbul Tel   : 0212 613 91 13 (3 HAT) Faks : 0212 613 91 16 Kısıklı Mah. Ferah Cad. Yenişen Sk. No:1 B.Çamlıca Üsküdar - İSTANBUL Tel:  0216 3354887 Fax: 0216 3354887 

Devamı
Sosyal ağ hesabınız ile giriş yapın
Sizde muhabbete katılın